Arhiv

Novice

Maribor izgubil v Londonu
08.11.2012
Nogometaši Maribora so v 4.krogu Evropske lige gostovali v Londonu pri Tottenhamu in vknjižili drugi poraz v letošnjem skupinskem tekmovanju Evropske lige. Naše aktualne prvake je spremljalo kar 800 slovenskih navijačev, ki pa se kljub porazu v domovino vračajo optimistični in prešerno nasmejani. Treba si je priznati, da so že pred samim srečanje igralci Tottenhama bili favoriti za zmago in to so tudi skozi srečanje dokazali. Kljub hrabri predstavi našega predstavnika so igralci angleškega Tottenhama povedli preko Defoa že v 22.minuti .Dobljeni gol je Mariborčane postavil v situacijo, v kateri so bolj opogumljeni stopili naprej in pričeli igrati hrabro.To se jim je obrestovalo v 40. minuti, ko je po pritisku naših igralcev na Tottenhamovo zadnjo linijo napako vratarja Huga Lorrisa izkoristil Robert Berič ter tako s svojim tretjim letošnjim zadetkom v Evropski ligi izid izenačil na 1-1. V drugi polčas sta obe ekipi krenili pogumno in z odprto igro, kar pa so hitro izkoristili angleški igralci in zopet prišli do vodstva v 49. minuti preko Defoa. Končni izid 3-1 je po protinapadu s svojim tretjim golom v 77.min postavil Defoe. Nogometaše Maribora v naslednji tekmi Evropske lige čaka gostovanje pri grškem Panathinaikosu, z zadnjim porazom v Londonu pa so padli na tretje mesto v svoji skupini. TOTTENHAM - MARIBOR 3:1 (1:1) 30.000; Defoe 22., 49., 77.; Berić 40. Tottenham: Lorris, Walker, Dawson, Vertonghen, Naughton; Lennon (90./Falque), Huddlestone, Carroll, Bale (86./Mason); Adebayor, Defoe (82./Dempsey). Maribor: Handanović, Milec, Rajčević, Arghus, Mejač; Cvijanović (70./Mezga), Filipović, Mertelj (88./Dodlek), Ibraimi; Tavares (76./Komazec), Berić.